Haydar Çolakoğlu, şehir içi yolculukları zahmetsiz “YOLOculuklara” dönüştürmeyi hedefleyen mobil ulaşım ağı YOLO şirketinin kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı ünvanına sahiptir. Bu girişimi ile Türkiye’de şehir içi VIP ulaşım hizmeti sunan bir sistem oluşturmuştur ve şoförler ile yolcuları biraraya getirmektedir.

1997 yılında kurulan Endeavor Derneği üyelerinden biri olan Haydar Çolakoğlu, dünyanın dört bir yanından, farklı kültürlerden ve alt yapılardan gelen girişimci ve iş insanlarını ortak bir hedef için birleştiren, etkin girişimcileri destekleyen uluslararası bu ağın mentorları arasında yer almaktadır ve inovatif fikirleri desteklemeye devam etmektedir.

Haydar Çolakoğlu'ndan Yeni Girişim: YOLO

TEB Holding ve Çolakoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi, YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu, YOLO - Ulaşımda En Cazip Yol "O" sloganıyla hayatına başlayan YOLO'yu ve hedeflerini anlattı. YOLO, iOS ve Android uygulamalarıyla şimdilik İstanbul’da büyümeyi hedefliyor.

Haydar Çolakoğlu, şehir içi VIP ulaşımın eskiden sadece zenginlerin aldığı bir hizmetken, şimdi herkesin buna erişebildiğini söyledi. Şehir içi VIP ulaşım endüstrisinin büyüklüğünün ne kadara ulaştığının henüz bilinmediğini aktaran Haydar Çolakoğlu, bilinmemesinin en büyük nedeninin bu endüstride fatura kesme ve vergi vermenin yaygın olmaması olduğunu dile getirdi.

Bu platforma herkesi dahil edip milli bir dev çıkarmayı hayal ettiklerini belirten Haydar Çolakoğlu, Çin'de bütün yerli şirketlerin birleşip Didi'yi ortaya çıkardıklarını Uber'i satın aldıklarını, aynı gücün Türk şirketlerinde de olduğunu söyledi.

YOLO'da arabanın sahibinin aynı zamanda aracın şoförü olduğunu dile getiren Haydar Çolakoğlu, arabayı işletenle plaka sahibi aynı olmayınca arabada özenin olmadığının altını çizdi. YOLO'da durumun tam tersi olduğunu vurgulayan Haydar Çolakoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Bizde arabanın sahibi aynı zamanda aracın şoförüdür. Biz bu şoför arkadaşlarımıza uygun koşullarla araçlara sahip olabilme fırsatı sunuyoruz. Bir aracın fiyatı 100 bin lira. 10 bin liraya da içini dayayıp döşüyor ve toplam 110 bin liraya bu araca sahip olabiliyor. 110 bin liralık bu araca sahip olabilmek için 20-25 bin lira para ödemek zorunda, geri kalanını kredi ile alıyor. Kredisini 2 sene içerisinde kapatıyor, araç 4 sene de kendisine çalışıyor. Bu 2 sene içerisinde arabasının kredisini kapatırken her ay cebine 2 bin 500 lira şoför arkadaşımız para koyuyor, bir arkadaşı daha kendisi ile birlikte kullanırsa ona da 2 bin 500 lira geliyor. Yani aylık toplam 5 bin liralık gelir sağlanıyor. 6 sene sonunda ciddi bir para biriktirmiş oluyor. Çünkü dördüncü, beşinci ve altıncı senelerde bu araçlar sırf kendilerine çalışıyor."

www.yolo.com.tr
Türkiye’de tek ve yasal anlık çağrı teknolojisi geliştiren YOLO, bin 500 sürücüye ve 50 bin kullanıcıya ulaştı.

Türkiye’de tek ve yasal anlık çağrı teknolojisi geliştiren YOLO, bin 500 sürücüye ve 50 bin kullanıcıya ulaştı.

Günümüzün en büyük problemleri arasında yer alan şehirlerde yaşanan trafik kaosu ve devamında gelen park problemlerine karşı sunduğu kaliteli, hesaplı ve rahat ulaşım çözümüyle YOLO, büyümeye devam ediyor. Şehir içi lüks taşımacılık alanında Aralık 2016’dan bu yana faaliyet gösteren YOLO, kısa sürede elde ettiği büyüme ile bir dünya markası olma yolunda ilerliyor. Anlık çağrı teknolojisi ile Türkiye’de hizmet veren tek yasal uygulama olan YOLO, son bir yılda sürücü portföyünü 500’den bin 500’e çıkartırken, uygulamanın bireysel kullanıcı sayısı ise şimdiden 50 bini aştı. Kurulduğu günden bu yana gerek aldığı yatırımlarla gerekse uygulamayı geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya yönelik attığı adımlarla dikkat çeken YOLO, dünya markası olma yolunda istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

YOLO’nun Yurtdışı Çıkış Tarihi Belli Oldu: 2018

YOLO’nun Yurtdışı Çıkış Tarihi Belli Oldu: 2018

TEB Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu YOLO’nun yurtdışı çıkış tarihini 2018 olarak açıkladı.

Haydar Çolakoğlu’ndan Röportaj

Haydar Çolakoğlu’ndan Röportaj

YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu, 8 Aralık 2016’da Bloomberg HT’de yayınlanan "Günden Kalanlar" programı için Hande Berktan’ın YOLO ile ilgili sorularını cevapladı.

YOLO, Yola Çıkıyor!

YOLO, Yola Çıkıyor!

YOLO, şehir içinde lüks segment araçlar ile şehir içi VIP taşımacılık hizmeti veren ve sektöre çok iddialı girerek diğer rakiplerine nazaran çok farklı iş modeli ve kazanç vaat eden bir mobil uygulama. Dünyada "Uber modeli" olarak bilinen mobil uygulamanın Türkiye versiyonu olarak planlanmış olan YOLO, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıktı.

Haydar Çolakoğlu Endeavor mentorları arasında

Haydar Çolakoğlu Endeavor mentorları arasında

1997 yılında kurulan Endeavor Derneği dünyanın dört bir yanından, farklı kültürlerden ve alt yapılardan gelen girişimci ve iş insanlarını ortak bir hedef için birleştiren, etkin girişimcileri destekleyen uluslararası bir ağdır.