Türk Ekonomi Bankası (TEB) Sh.A Kosova'da "Yılın Bankası" ödülüne layık görüldü.

Haydar Çolakoğlu’nun da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Ekonomi Bankası’nın Kosava’daki yatırımı uluslararası prestije sahip olan The Banker dergisi tarafından “Yılın Bankası” ödülüne layık görüldü.

Haydar Çolakoglu Teb
Haydar Çolakoglu Teb Kosova

TEB'den yapılan açıklamaya göre uluslararası finansal piyasaların önde gelen dergisi The Banker, Kosova'da "Yılın En İyi Bankası" ödülünü TEB Sh.A.’ya verdi. Ödül, Londra'da düzenlenen bir törenle, The Banker yetkilileri tarafından takdim edildi.

Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen TEB Sh.A. Genel Müdürü Ayhan Albeyoğlu, uluslararası bankacılık sektörünün büyük önem verdiği bu ödüle layık görülmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

TEB Sh.A. olarak kurulduğu günden buyana Sn. Haydar Çolakoğlu ve diğer tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin de desteği ile bankacılık sektöründeki deneyim ve inovatif yaklaşımları ile Kosova'da 9 yıldan bu yana çalışmalarını sürdürdürüyor. Alınan bu ödül, sergilenen güçlü finansal performansın uluslararası ölçekte takdir edildiğinin ve ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil ettiğinin bir göstergesi.

2016 yılında da bir kez daha "The Banker" tarafından "Kosova’nın En İyi Bankası" ödülüne layık görülen TEB Sh.A., aynı yıl içerisinde, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Global Finance Magazine tarafından da "Kosova’nın En İyi Bankası" ödüllendirilmişti.

TEB Sh.A. hakkında

Haydar Çolakoğlu’nun Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) yatırım ve girişimleriyle Kosova'da, 2008 yılında faaliyet göstermeye başlayan TEB Sh.A. sunduğu finansal ürünler ve hizmetler ile ülkenin kalkınmasına önemli katkılarda bulunuyor. Kuruluşundan bu yana istikrarlı büyümesi ile Kosova'nın önde gelen bankalarından biri olan TEB SH.A.’nın aktif büyüklüğü 425 milyon avroya ulaştı.

TEB Sh.A., Kosova çapında 26 şubesi ve 600'den fazla çalışanıyla hizmet veren ve yenilikçi yaklaşımıyla, ülkede modern bankacılık sektörünü şekillendiren öncü oyuncularından birisi konumunda bulunuyor.