YOLO, 200 Bin Dolar Yatırım Aldı

YOLO, 20.000.000 USD değerleme üzerinden 200.000 USD yatırım aldı. Yatırımın yarısı Zihni Turgut Güneri tarafından ve diğer yarısı, bir melek yatırım ağı üzerinden 8 yatırımcı tarafından “club deal” ile gerçekleştirildi.

Zihni Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili olan Turgut Güneri: “New York’tan Türkiye’ye temelli dönüş yaparken Uber modeline çok inanıyordum ve ulaşım teknolojileri sektöründe Türkiye’de yatırım yapmak istiyordum, YOLO’nun başarıyla bu işi yaptığını duyunca kendileriyle tanıştım ve yatırımcı olmaya karar verdim.” şeklinde bilgi verdi.

Haydar Çolakoğlu Yolo

YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu: “Yeni yatırımcılarımıza YOLO’ya güvendikleri için teşekkür ediyorum. YOLO, Türkiye’nin milli ve yerli ulaşım teknolojileri şirketidir ve Türklerin bir araya gelip, uluslararası seviyede bir teknoloji şirketi yaratabileceğinin göstergesidir. Şirketimiz bu ay EbitDA bazında başabaş bir duruma gelmiştir. Mevcut durumda kurumsal anlaşmalar ile ciddi bir hacim elde etmiş bulunmaktayız. Bundan sonraki hedef, mobil bireysel aplikasyonda aynı başarıyı tutturmaktır. Mobil bireysel aplikasyonumuz Android’de kullanılmaktadır, fakat iOS’ta önümüzdeki ay re-launch yapacağız.


14 Çalışan & 250 Araç

Şu anda 14 tam zamanlı ofis çalışanımız var ve toplam 250 aracımızın 50’ye yakını her daim sürüş halinde. 2016 sonu 16.000.000 USD üzerinden yatırım almıştık, bu defa 20.000.000 USD üzerinden yatırım aldık. Biz şimdiye dek hiç down-round yapmadık ve istikrarlı büyümemizi hep sürdürdük.” bilgisini veren Haydar Çolakoğlu şöyle devam etti: “Bizim önceliğimiz sağlam ve emin adımlarla büyüyerek kalıcı olmaktır. Sadece müşteri değil, aynı zamanda yatırımcı dostu bir şirket olmak bizim kuruluş ilkelerimizdendir. Kuvvetli sermayedarlarımızın bize inancı ve güveni sayesinde biz bugün bu kadar hızlı bir büyüme yakalayabildik. Dış piyasalara açılırken Türkiye’de sağlam temeller üzerinde kurduğumuz ilkelerimizden taviz vermeyerek büyümeye devam etmek istiyoruz.”