Haydar Çolakoğlu TEB Holding Yönetim Kurulu üyesidir ve aynı zamanda Çolakoğlu Metalurji ve Egegaz’da Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Yaptığı yatırımlar ile en son teknolojiyi ülkemize kazandırmaya önem veren Çolakoğlu Metalurji, 2007 yılında yaptığı çelikhane ve yassı üretimine geçiş yatırımları ile bu konudaki istikrarını göstermiştir. Özel sektörde ilk sıcak sac yatırımını da gerçekleştiren Çolakoğlu Metalurji, bu alandaki öncü konumunu sürdürmektedir.

TEB Holding Anonim Şirketi 10 Aralık 1980 tarihinde İlkesan Yatırım ve Geliştirme Anonim Şirketi unvanı ile kurulmuş, unvanı 1998 yılında TEB Mali Yatırımlar Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. 10 Şubat 2005'te TEB Mali Yatırımlar Anonim Şirketi'nin hisselerinin % 50'si, Çolakoğlu Grubu tarafından dünyanın ve Avrupa Birliği'nin önde gelen bankalarından BNP Paribas' ya devredilmiştir.30 Mart 2011 tarihinde Şirket unvanı TEB Holding Anonim Şirketi olarak tescil edilmiştir. Şirket bir Çolakoğlu ve BNP Paribas ortaklığıdır.

Haydar Çolakoğlu aynı zamanda, şehir içi yolculukları zahmetsiz “YOLOculuklara” dönüştürmeyi hedefleyen mobil ulaşım ağı YOLO şirketinin kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı ünvanına sahiptir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Sh.A Kosova’da "Yılın Bankası" ödülüne layık görüldü.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Sh.A Kosova’da "Yılın Bankası" ödülüne layık görüldü.

Haydar Çolakoğlu’nun da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Ekonomi Bankası’nın Kosava’daki yatırımı uluslararası prestije sahip olan The Banker dergisi tarafından “Yılın Bankası” ödülüne layık görüldü.

Çolakoğlu Metalurji, İtalya’da

Çolakoğlu Metalurji, İtalya’da

Çolakoğlu Metalurji 17-18-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Milano’da düzenlenecek olan, Güney Avrupa’nın ve çelik sektörünün önde gelen fuarlarından Made in Steel Conference & Exhibition’a katılıyor.

Çolakoğlu Metalurji ihracatta ilk binde!

Çolakoğlu Metalurji ihracatta ilk binde!

Çolakoğlu Metalurji A.Ş, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından açıklanan 2015’in ilk 1000 ihracatçı firması arasında yer aldı. İhracatçı firmalar arasında genel sıralamada 22. Sırada yerini alan firma, çelik sektör kategorisinde ilk beşte yerini 4. sıradan aldı.

Kocaeli’nin şampiyonu Çolakoğlu

Kocaeli’nin şampiyonu Çolakoğlu

Çolakoğlu Dış Ticaret, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2014 yılı en fazla ihracat yapan ilk 1000 firması arasında çelik sektörü içinde üçüncü oldu.